Recenzje, opisys, nowości, porównania.

Smartfon do 500 zł – czy to realne?

Smartfon do 500 zł – czy to realne?

Jak wybrać smartfon do 500zł

Coraz ciekawsze oferty prepaid oraz mniej hojne dofinansowywanie przez operatorów telefonów w abonamencie sprawiły, że coraz częściej kupujemy nasze słuchawki na wolnym rynku.

Niestety, urządzenia z wysokiej półki to koszt kilku tysięcy złotych, a smartfon do 500 zł brzmi jak nierealny cel. Jednak smartfony do 500 zł istnieją – musimy się tylko dobrze rozejrzeć i zapewne obniżyć nasze wymagania.

Smartfon do 500zł – Tanio i dobrze?

Pewnym kompromisem między rozsądną ceną a akceptowalnymi możliwościami jest skorzystanie z oferty chińskich producentów. Jeśli dodatkowo sami zajmiemy się wyszukaniem interesującego nas modelu i sprowadzeniem go bezpośrednio z Chin, to nasz smartfon do 500 zł będzie w stanie zaoferować więcej, niż niektóre znacznie droższe propozycje.

Warto jednak uważać na całkowicie egzotyczne marki – często wiąże się z nimi zupełny brak wsparcia i dość wysoka awaryjność. Śmiało możemy natomiast zainteresować się – istniejącą od niedawna również na polskim rynku – marką Xiaomi.

Ich smartfony do 500 zł, takiej jak Xiaomi Redmi 4X mogą zaoferować wydajny, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 435, którego pracę będzie wspierał nowoczesny układ graficzny Ardeno 505 i nawet 3 GB pamięci.

Pamiętajmy jednak, że ten sam model kupowany bezpośrednio w Polsce będzie kosztował więcej niż 500 zł, natomiast zamawianie ich zza granicy to czasem nawet miesiąc-dwa czekania i potencjalne kłopoty z gwarancją.

A co, jeśli nie chcę czekać?

Wtedy trzeba szukać czegoś w kraju – i wtedy nasz smartfon do 500 zł będzie musiał być bardzo kompromisowym modelem. Jakie więc mamy możliwości?

1. Wybór systemu Windows Mobile. Niestety, ten system przestał już być rozwijany i wybór aplikacji na niego będzie znacząco mniejszy niż na urządzenia z iOS lub Android. Ale właśnie dzięki temu telefony z tym systemem są oferowane na różnych wyprzedażach – przykładowo ACER LIQUID M330 można czasem kupić nawet poniżej 300 zł.

2. Modele „polsko-chińskie”. Wiele polskich firm oferuje pod swoją marką modele produkowane w Chinach – widać to w ofercie takich firm jak np. Manta, Overmax czy myPhone. Na ogół ich wydajność – szczególnie jeśli interesują nas smartfony do 500 zł – będzie dość mierna – ale za to na ogół nie ma problemów ze wsparciem oraz gwarancją.

Jak widać – smartfon do 500 zł może stanowić pewne wyzwanie, ale dobrze szukając – możemy taki znaleźć.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *