Recenzje, opisys, nowości, porównania.

smartfon do 600 zł

smartfon do 600 zł

Jaki smartfon do 600 zł?

Smartfon w dzisiejszych czasach to niemal podstawowe narzędzie codziennego funkcjonowania. Mało kto korzysta jeszcze z tradycyjnej wersji telefonu komórkowego. Najnowsze modele smartfona nie są tanie, ale przyzwoity można nabyć już za 600 zł.

Nie będzie to najlepszy produkt odznaczający się najwyższymi parametrami, nie zrobimy nim zdjęć, które można będzie wysłać na konkurs fotograficzny, ale jeśli nie mamy takich ambicji to w pełni sprawdzi się w codziennym użytku. Jaki smartfon do 600 zł kupić? Sprawdźmy.

Na co zwracać uwagę?

Jednym z podstawowych parametrów, jakim powinniśmy kierować się przy wyborze smartfona jest rodzaj jego procesora. Absolutnym minimum w dzisiejszych czas jest procesor o czterech rdzeniach. Nie powinniśmy nawet brać pod uwagę smartfonów bazujących na procesorach o mniejszej ilości rdzeni.

Istnieją modele do 600 zł, które spełniają ten parametr. Kolejnym aspektem jest pamięć wewnętrzna oraz operacyjna. Swobodne korzystanie ze smartfona, bez uciążliwego zawieszania się systemu wymaga odpowiedniej ilości.

Jeżeli chodzi o pamięć operacyjną to idealnym poziomem byłoby 2 GB. Nie zawsze będzie to jednak możliwe, ale można uzyskać wartości przybliżone. W przypadku pamięci wewnętrznej, poziom 8 GB jest wystarczający, gdyby był to poziom 16 GB, byłaby to sytuacja idealna.

Ważna jest również możliwość obsługiwania połączenia Wi-Fi i LTE. W przypadku urządzeń do 600 zł, nie liczmy na najwyższej jakości aparat. Będziemy mogli jednak wykonać zdjęcia całkiem przyzwoite. Można liczyć na aparat jakości 8 Mpix. Zastanawiając się jaki smartfon do 600 zł kupić, rozważmy te kwestie.

Jakie modele?
Samsung Galaxy J3 to bardzo dobry smartfon do 600 zł wiodącego producenta. Model ten jest wyposażony w czterordzeniowy procesor, pamięć operacyjną 1,5 GB oraz wewnętrzną na poziomie 8 GB. Przyzwoity aparat o rozdzielczości 8 Mpix zapewni możliwość robienia dobrych zdjęć.

Bardzo dobre parametry wykazuje Xiaomi Redmi 4A. Mniej prestiżowa marka oferuje wyższą wydajność, jednak wielu woli postawić na niezawodność sprawdzonej firmy. Tymczasem, model Xiaomi to czterordzeniowy procesor wspierany pamięcią operacyjną na poziomie 2GB i wewnętrzną aż 32 GB, co pozwala na przechowywanie naprawdę dużej ilości danych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *