Recenzje, opisys, nowości, porównania.

Smartfon dual sim – czy warto?

Smartfon dual sim – czy warto?

Większość osób korzysta ze smartfonów i telefonów, które mają wejście tylko na jedną kartę sim. Jednak na rynku – choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę – pojawiają się również urządzenia dual sim.

Pozwalają one na korzystanie jednocześnie z dwóch kart bez konieczności ich przekładania lub kupowania adapterów. Dlaczego warto kupić telefon lub smartfon dual sim? Co warto o tych urządzeniach wiedzieć? Sprawdźmy.

Czym jest smartfon dual sim?

Smartfon dual sim umożliwia korzystanie z dwóch kart sim w tym samym czasie. Dzieje się tak ze względu na to, że urządzenie posiada dwa sloty na kartę sim.

Obie karty mogą działać jednocześnie. Mogą być to nawet karty z różnych sieci. Dzięki temu nie musimy nosić ze sobą zawsze dwóch telefonów (np. służbowego i prywatnego), a wystarczy nam jeden, który będzie posiadał funkcję dual sim.

Kiedy warto zaopatrzyć się w taki telefon?

Smartfon dual sim, czy też telefon z podwójnym wejściem na kartę sim sprawdzi się u osób, które korzystają:
[list]
* z dwóch numerów telefonu,
* z internetu i telefonu,
* z numeru prywatnego i służbowego jednocześnie.
[/list]

Telefon z podwójnym wejściem na kartę sim będzie świetny dla wszystkich użytkowników tych urządzeń mobilnych, które nie chcą nosić przy sobie jednocześnie dwóch telefonów.

To rozwiązanie proste i wygodne. Co więcej, jest ono również przydatne tym, którzy posiadają 2 numery, a jedynie jeden telefon. Wtedy nie muszą się obawiać, że po przełożeniu karty na jednej z nich będą mieli nieodebrane połączenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli chcemy zakupić telefon dual sim, to koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy jest on wyposażony w taką funkcję. Taka informacja powinna znajdować się już na opakowaniu. A jeśli nawet nie, to zawsze możemy zapytać o szczegóły sprzedawcę (nawet w sklepie internetowym).

Kolejną kwestią przy wyborze urządzenie jest interfejs. Przekłada się on bezpośrednio na wygodę korzystania z telefonu, dlatego warto jest dokładniej mu się przyjrzeć, co potem znacznie zaprocentuje.

Dobrym pomysłem jest oczywiście samodzielne przetestowanie modelu. Jednak nie zawsze dane są nam takie możliwości. W sklepie stacjonarnym ciężko również przeprowadzić własne testy na spokojnie. Dlatego warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników danego modelu, a także wyszukać o nim internetowe recenzje.

To pozwoli nam dobrać model, który będzie do nas lepiej dopasowany. A być może nawet, będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę! Pamiętaj także, żeby przy zakupie telefonu dual sim sprawdzić, czy posiada on wszystkie niezbędne i potrzebne Ci funkcje (np. 3G, WiFi).Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *